banner39

'İHH başkanına suikast iddiaları'nda yeni gelişme

İHH Başkanı Yıldırım'a suikast yapmak üzere Türkiye'ye Çeçenistan'dan 5 kişilik bir timin giriş yaptığı; ekipteki kişilerin isimlerinin tek tek belirlendiği ve şu an arandığı belirtiliyor

Yurt Haberleri 16.01.2014, 09:20 16.01.2014, 09:26
'İHH başkanına suikast iddiaları'nda yeni gelişme

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ı öldürmek için Türkiye'ye 3 farklı ülkeden 5 kişilik bir suikast timinin geldiği tespit edildi.

Sabah Gazetesi'nin iddiasına göre Çeçen lider Kadirov'un görevlendirdiği iddia edilen timin lideri ise Çeçen Belzharayev M. İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım'ın kendisini öldürüp kaos ortamını yayarak büyütmek için Türkiye'ye bir suikast timi geldiği yönündeki açıklamaları gerçek çıktı.

İstihbarat birimleri Yıldırım'ı öldürmek üzere Türkiye'ye 5 kişilik bir suikast timinin giriş yaptığını belirledi. İddiaya göre, Yıldırım'a suikast yapmak üzere Türkiye'ye 5 kişilik bir özel tim girdi. Bu 5 kişilik tim 3 farklı ülke kanalı ile Türkiye'ye ulaştı. İsimleri gizli tutulan ülkelerden Türkiye'ye giren suikast timinin lideri Belzharayev M. çıktı. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmaya göre timi Çeçen lider Ramzan Kadirov görevlendirdi. Timin lideri olan Çeçen kökenli Belzharayev M. başka bir ülkeye ait pasaport taşıyor. Türkiye'ye de bu ülke kanalı ile giriş yaptı.

Kimlik bilgileri ve fotoğrafı tespit edilen Belzharayev M. her yerde aranıyor.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?