banner15

İki günde 19 kişi boğuldu

Ramazan bayramı tatilinde yurt genelinde çok sayıda boğulma olayı meydana geldi. İlk belirlemelere göre son iki günde 19 kişi boğularak hayatını kaybetti.

İki günde 19 kişi boğuldu

Bayram tatili boğulma vakalarını arttırdı. Konya'da aynı aileden 4 kişi boğularak hayatını kaybetti. 13 yaşındaki Semih Can Celebe ailesiyle balık tutmaya gittiği çayda dengesini kaybederek suya düştü.

Genci kurtarmak için babası, ağabeyi ve amcası suya atladı. Ancak 3'ü de akıntıya kapıldı. Jandarma saatler süren aramalarda 4 kişinin cesedine ulaştı.

Sakarya'nın Karadeniz sahilinde de bayramın ilk 2 gününde denize giren 2 kişi boğuldu. Suda kaybolan 2 çocuk ise aranıyor.

16 yaşındaki Yiğit Çitçioğlu ve 6 yaşındaki Mert Sinan denizde bir süre çırpındıktan sonra kayboldu. İki kişinin cesedi kurtarma ekipleri tarafından çıkartıldı.

Karasu ilçesinde ise 15 yaşlarındaki Ali ve Salih Ozan kardeşler dalgalara kapıldı. Suda kaybolan 2 kardeş aranıyor.

Kentte boğulma tehlikesi geçiren 300'den fazla kişi cankurtaranlar tarafından sudan çıkarıldı.

Kırklareli'de de gölete giren 2 çocuktan acı haber geldi. Gölette kaybolan Burak Kabakoğlu ve Enis Yaldız'ın cesetleri bulundu.

İstanbul Şile'de yasak alanda ailesiyle denize giren İsmail Aydemir dalgalara kapılarak kayboldu. Denizden çıkarılan Aydemir hastanede yaşamını yitirdi. İlçede boğulma tehlikesi geçiren 6 kişi müdahale ile hayata döndürüldü.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 18:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48