banner39

İnsan kaçakçılığı çetesine operasyon

Tekirdağ'da insan kaçakçılığı çetesine yapılan operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli arasında, yabancı uyruklular da var.

Yurt Haberleri 28.03.2012, 22:10 28.03.2012, 22:10
İnsan kaçakçılığı çetesine operasyon

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tekirdağ merkezli 3 ilde yapılan operasyonlarda, insan kaçakçılığı yaptığı belirtilen çete üyeleri yakalandı. Gözaltına alınan 16 şüpheli arasında, yabancı uyruklular da var...

Aralık ayında Marmara Ereğlisi'nde yakalanan Filistinli kaçakların ifadelerini alan Jandarma ekipleri, Tekirdağ, İstanbul ve Edirne'de faaliyet gösterdikleri belirtilen çete üyelerini takibe aldı.

Üç ay süren teknik ve fiziki takip sonucu, çetenin Filistin ve Irak uyruklu bazı kişileri yasadışı yollardan Avrupa ülkelerine götürdüğünü belirledi. 

Bunun üzerine İstanbul, Edirne ve Tekirdağ'da yapılan eşzamanlı operasyonlarda, 16 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında çete liderinin de bulunduğu öğrenildi.

Çete üyelerinden birinin, kısa bir süre önce bazı kaçakları Meriç nehrinden Yunanistan'a götürdüğü ve Yunan polisiyle girdiği çatışmada öldürüldüğü öğrenildi. İfadeleri alınan zanlılar için adli süreç başlatıldı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?