banner15

İP'liler Ak Parti binasını işgal etti

İzmir'de Ak Parti binasını işgal eden İP'liler, parti binasına yanlarında getirdikleri pankartları astılar

İP'liler Ak Parti binasını işgal etti

İzmir Karşıyaka'daki AK Parti İlçe Başkanlığı'nı, öğle saatlerinde gelen bir grup İşçi Partili (İP) işgal etti.

Yanlarında getirdikleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Nazi üniformasıyla gösteren posteri asan gruptakiler, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olay, saat 14.00 sularında Bahriye Üçok Bulvarı 4 numaradaki Nazife Hanım Apartmanı'nda meydana geldi. Ellerindeki poster ve pankartlarla binaya gelen bir grup İP'li zorla içeriye girdi. İP'liler, AK Parti ilçe binasında sekreter olarak çalışanları dışarıya atıp içeridekileri etkisiz hale getirdi. Kapının arkasına barikat kuran grup, "Kahrolsun AKP diktatörlüğü" şeklinde slogan attı. Başbakan Eroğan'ın Hitler kıyafeti giymiş bir resmi bulunan ve "Yıkılacaksın faşist" yazan bir pankartla parti bayraklarını balkona astılar.

Aşağıdaki İP'liler ise "Ergenekon balyoz tertibi çökecek. AKP yıkılacak" yazılı bir pankart açtı. Kısa sürede olay yerine gelen çok sayıda polis, saldırganları yakalayarak gözaltına aldı. Binadan indirilen grup üyeleri, Çevik Kuvvet minibüsüne bindirilerek Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlılar hakkında, siyasi parti binasını işgal etmekten işlem yapılacağı bildirildi.

Olaydan sonrası binaya gelip incelemelerde bulunan AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Tuncay Bozkurt, "İP'li üyeler, zorla girerek binayı ele geçirmiş. Bu olay, AK Parti'nin aydınlığından korkan şer odaklarının etkisinden başka bir şey değildir. Bir grup eşkiyanın eylemiyle karşı karşıya kaldık." dedi.

Bozkurt, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'nin daha çağdaş, daha demokratik, daha güçlü bir hukuk devleti olmasını çekemeyenlerin, kısacası karanlık güçlerin eyleminden başka bir şey değil. Bu olayla parti adı altında çeteleşmenin halen sürdüğünü gördük. Bizleri faşizanlıkla suçlayanlar, zorla gelip binayı basarak çalışanları darp etmişlerdir."

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 17:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35