banner39

İsmail Balaban başpehlivan oldu

Fethiye ilçesine bağlı Kadıköy beldesindeki "20'nci Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri"nde İsmail Balaban, başpehlivan oldu.

Yurt Haberleri 21.11.2013, 18:23 19.05.2013, 23:59
İsmail Balaban başpehlivan oldu

Fethiye ilçesine bağlı Kadıköy beldesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri"nde başpehlivanlığı, İsmail Balaban kazandı.

Kadıköy Belediyesinin organize ettiği güreşlerde, 12 kategoride 20'si başpehlivan yaklaşık 400 güreşçi mücadele etti.

Başpehlivanlık için İsmail Balaban ile Sermet Bulut karşılaştı. Çekişmeli geçen müsabakayı kazanan Balaban, "başpehlivan" oldu.

Açık artırmada 110 bin lira taahhüt eden iş adamı Ümit Balcı da güreş ağası unvanını eline geçirdi.

Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat, güreşler sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyona gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Sorunsuz bir şekilde güreşleri tamamladıklarını belirten Ayat, "Güreşleri 10 bin civarında seyirci izledi. Pehlivanlarımız hakkıyla güreş tutarak haklarıyla da derece elde etti" dedi.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılacak Balaban'a başarılar dileyen Ayat, organizasyonda elde ettikleri gelirle Kadıköy Çok Programlı Lisesine ek bina yaptıracaklarını sözlerine ekledi.

Balaban ise bu yıl ilk kez başpehlivanlık için güreştiğini ve final maçının çok zorlu geçtiğini anlattı.

Çok güçlü sporcularla karşılaştığına dikkati çeken Balaban, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde derece almayı hedeflediğini ifade etti.
    
Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?