banner15

İstanbul Adliyesi önünde polis müdahalesi

Polis öldürmekten yargılanan Sultan Işıklı'nın duruşmasının yapıldığı İstanbul Adliyesi önünde bir grupla polis arasında arbede çıktı

İstanbul Adliyesi önünde polis müdahalesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Polis memuru Zekeriya Yurdakul'u öldürdüğü ve 2 polisi yaraladığı iddia edilen sanık Sultan Işıklı'nın tutuklu yargılanmasını bir grup oturma eylemi yaparak protesto etti.

İstanbul Adalet Sarayı karşısındaki merdivenlerde oturarak slogan atan grubu, polis kalkanlarıyla iterek meydana kadar uzaklaştırdı.

Yaklaşık 10 kişilik grup, saat 10.00'da Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet sarayı önündeki 'C' kapısının karşısında bulunan merdivenlerde oturarak, Sultan Işıklı'nın tutuklu yargılanmasını protesto etti. Polis grubu adliyenin karşısında meydana gitmeleri konusunda uyardı. Uyarıyı dikkate almayan grup ile polis arasında arbede yaşandı. Polis, grubu teker teker adliye önündeki merdivenlerden kalkanlarıyla iterek meydana doğru uzaklaştırdı. Meydanda itilen grup polis memurlarına tükürdü, daha sonra sloganlar atarak adliye yakınından uzaklaştı. Vatandaşın biri de polis memuruna peçete uzattı, peçeteyi alan polis memuru yüzünü sildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 11:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48