banner39

İstanbul-Bursa '18 dakika' seferleri başladı

Deniz kuşu olarak adlandırılan deniz uçakları ilk seferinde 18 yolcusunu İstanbul'dan alarak Bursa'ya götürdü

Yurt Haberleri 01.04.2013, 13:28 01.04.2013, 13:35
İstanbul-Bursa '18 dakika' seferleri başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul ile Bursa arasını 18 dakikaya indiren deniz uçağı ilk seferini yaptı. Sabah saat 08.30'da İstanbul Haliç'ten kalkan uçak, 18 yolcusunu Gemlik Limanı'na getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen deniz uçağının ilk seferi bugün sabah saatlerinde Haliç'te Kadir Has Üniversitesi Caddesi'ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nin yanındaki iskeleden gerçekleştirildi.

Sabah 08.30'da İstanbul'dan gelen uçağı, Gemlik Limanı'nda Gemlikliler karşıladı. Vatandaşların meraklı bakışları arasında limana yanaşan uçak, ilk seferini sorunsuz yapmış oldu. İstanbul'dan kısa sürede Bursa'ya gelmenin mutluluğunu yaşayan yolcular, ilk seferde gecikme yaşanmasından şikayet etti. Bazı yolcular, uçağın 10 dakika geç kalmasından yakınırken, bazıları ise memnuniyetini ifade etti.

Deniz kuşunun ilk yolcuları, düşüncelerini şöyle ifade etti: "Gayet rahat ama 36 dakikaya geldik. Gayet güzel, fiyatları ucuz. Hizmet de çok iyi. İş için devamlı kullanacağız, herkesin yaşaması gereken bir şey. Farklı bir şey, gayet güvenli, yurt dışında çok kullanılıyor, Türkiye'ye de bunu getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Hem İstanbul, hem Bursa manzarası eşliğinde bir yolculuk yaptık. İnşallah devamını getirirler, yani bir aylık değil uzun dönemli bir taşıma aracı olarak kullanırız."

Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ise ilk uçuşu gerçekleştirdiklerini aktarırken, "Saat 08.30'daydı ilk seferimiz ama 10 dakikalık bir gecikme oldu. Rahat bir şekilde yolcularımız Gemlik'e ulaştı. Daha ilk seferimizde uçağımızı doldurduk, 18 yolcumuz vardı. Bugün saat 11.00'de dönüş seferimiz olacak. Bundan sonraki günlerde ise 08.30 İstanbul'dan, 09.15 Gemlik'ten kalkış olacak. Akşam da 18.00 İstanbul'dan, 18.45'te de Gemlik'ten İstanbul'a uçak kalkacak. Talep arttıkça sefer sayımızı artırmamız da mümkün. Bunun sürekli olması amacımız çünkü seneler önce Bursa'dan İstanbul'a 4 sefer uçak kalkıyordu ve doluyordu. Ki o zaman şehrin nüfusu 500 binin altındaydı. Ben bununda dolu olarak uçacağına inanıyorum, zamanla insanlarımız alışacaklar." diye konuştu.

Bursa – İstanbul arasında 100 TL bedelle 18 dakikada ulaşım imkanından yararlanmak isteyenler Burulaş'ın www.burulas.com.tr adresli web sitesinden veya 444 99 16 numaralı telefondan biletlerini alabiliyor.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?