banner39

İstanbul trafiği için uzman önerileri

İstanbul'daki trafiğe çözüm olarak toplu taşımanın bazı noktalarda daha ücretsiz olması öneriliyor

Yurt Haberleri 28.07.2012, 15:59 28.07.2012, 16:01
İstanbul trafiği için uzman önerileri

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Bozlağan, yaptığı açıklamada, temel tedbir olarak toplu taşımada bazı hatların geçici olarak ücretsiz yapılabileceğini belirterek, ''Şehrin iki yakası arasında yolcu taşıyan toplu ulaşım araçları, başta metrobüs olmak üzere bütün İETT ve halk otobüsleri ile İETT kontrolündeki İstanbul Ulaşım AŞ otobüsleri geçici olarak ücretsiz yapılmalı'' diye konuştu.

Bozlağan, köprülerin ücretsiz yapılmasını, vatandaşın çektiği sıkıntının devlet tarafından fark edildiğini ve telafi edilmeye çalışıldığını gösterdiği için olumlu bulduğunu dile getirerek, ''Fakat uygulamanın saatlerinin doğru belirlenmesi gerekiyor. Köprülerden ücretsiz geçiş, 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında uygulanmalı. İnsanlar pik saatlerde trafik çilesi çekip para ödemek yerine, köprülerden bu saatlerde ücretsiz geçmeyi tercih edecektir'' dedi.
İstanbul'da otobüs ve metrobüslerin yoğun yolcu taşıdığına dikkati çeken Bozlağan, deniz ulaşımını özendirmek gerektiğini kaydetti.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?