banner39

İstanbul ve Ankara'da olaylı gece

İstanbul ve Ankara'da Okmeydanı'nda yaşanan olaylara protesto eden gruba polis müdahale etti

Yurt Haberleri 24.05.2014, 01:00 24.05.2014, 09:06
İstanbul ve Ankara'da olaylı gece

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Kadıköy Boğa Meydanı'nda oturma eylemi yaptıktan sonra polis ekiplerine taş ve molotofkokteyli atan gruba müdahale edildi.  

Altıyol Boğa Meydanı'nda toplanan bir grup, bir süre slogan attı. Daha sonra Bahariye Caddesi'ne geçen gruptakiler, Mehmet Ayvalıtaş Meydanı'na kadar yürüdü. Meydanda, daha önce hazırladıkları molotofkokteyllerini alan ve taş toplayan eylemciler, tekrar Boğa Meydanı'na döndü. Burada bir süre oturma eylemi yapan göstericiler, polisin dağılmaları yönünde yaptığı uyarılara taş ve molotofkokteyli atarak karşılık verdi.

Polis ekipleri, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ettiği grubu dağıttı. Göstericiler, Bahariye Caddesi'nin ara sokaklarına kaçtı. Bu caddeden Moda yönüne doğru ara sokaklarda süren kovalamacada bazı göstericiler gözaltına alındı.

OKMEYDANI'NDA BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Bu arada, Okmeydanı'nda güvenlik amacıyla bekleyen polis ekipleri, akşam saatlerinde herhangi bir saldırı ihtimaline karşı Şark Kahvesi civarından Darülaceze Caddesi'nin bulunduğu kısma çekildi. Burada güvenlik barikatı oluşturan ekiplerin bekleyişi sürüyor.

Polislerin çekilmesinin ardından göstericiler de Fevzi Çakmak Caddesi'nde barikat kurup, ateş yaktı. Göstericiler zaman zaman buradan emniyet ekiplerine havai fişek, taş ve bilye atıyor.

ODTÜ'DE GÖSTERİ

Öte yandan, ODTÜ'de, Uğur Kurt'un ölümü ve Okmeydanı'nda yaşananları protesto etmek için gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

ODTÜ'de, yürüyüş yapmak isteyen grubun önü, polis tarafından ODTÜ kampüsünün A1 çıkışında kesildi. Güvenlik güçleri, göstericilerin dağılması uyarısında bulundu.

Uyarıya rağmen dağılmayan gruptan bazı kişiler, polise molotofkokteyli, havai fişek ve taş attı. Bunun üzerine polis, gaz ve tazyikli suyla gruba müdahale etti.

KULLANILA N BOMBALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün akşam polis ekiplerine yönelik saldırıda, patlayan parça basınç etkili bombalar haricinde 5 ses bombası ile 3 atılıp patlamayan parça basınç etkili bombanın kullanıldığını açıkladı.

Emniyetin yazılı açıklamasında, "Dün akşam saatlerinde, Okmeydanı Şark Kahvesi bölgesinde meydana gelen patlama sonucu bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, bir vatandaşımız ile 7 emniyet görevlisinin yaralanmasına yol açan yerde, illegal örgüt mensuplarınca güvenlik güçlerine yönelik patlayan parça basınç etkili bombaların haricinde 5 ses bombası ve 3 atılıp patlamayan parça basınç etkili bomba daha kullanılmıştır" ifadelerine yer verildi.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?