banner39

İstanbul yine sis altında; seferler yine iptal

İstanbul Şehir Hatları seferlerinin bir kısmı sis nedeniyle sabahtan bu yana 3. kez iptal edildi.

Yurt Haberleri 19.02.2014, 16:59 20.02.2014, 09:17
İstanbul yine sis altında; seferler yine iptal

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da bugün yoğun sis üçüncü kez etkili olmaya başladı. Özellikle akşam saatlerindeki son sis dalgası kentte görüş mesafesini iyice düşürdü.Yoğun sis deniz trafiğini de olumsuz etkiledi. İstanbul'da yoğunlaşan sis nedeniyle Şehir Hatları'nın ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) bazı seferleri yapılamıyor. Her iki boğaz köprüsü civarında ve kıyı bölgelerde etkili olan sis nedeniyle zaman zaman görüş mesafesi 50 metrenin altına düştü.

Şehir Hatları'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, yoğunlaşan sis nedeniyle tüm seferler iptal edildi.

İDO'nun da Sirkeci-Harem hattı arabalı vapur seferleri, tüm iç hat deniz otobüsü seferleri ile 17.30 Yenikapı - Bursa hızlı feribot, 17.30 Kartal / Yalova deniz otobüsü, 17.45 Yalova / Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot, 17.45 Pendik / Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot, 18.00 Bostancı - Yenikapı - Bandırma deniz otobüsü, 18.00 Bursa - Yenikapı hızlı feribot, 18.00 Yalova - Yenikapı Ferry Cat tipi hızlı feribot, 18.00 Yenikapı - Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot, 18.30 Bandırma - Yenikapı hızlı feribot, 18.30 Yalova / Kartal - Bostancı deniz otobüsü, 18.40 Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü ile 20 Şubat 07.00 Yenikapı - Bandırma hızlı feribot ve 20 Şubat 07.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı deniz otobüsü seferlerinin yoğun sis nedeniyle yapılamayacağı bildirildi. 

YOLCULAR MARMARAY'A AKIN ETTİ

Vapur seferleri durunca, Marmaray'da yoğunluk arttı. Köprüler dışında iki kıta arasındaki tek bağlantı noktası olan Marmaray'da aşırı yoğunluk yaşandı. Vatandaşların Marmaray'a akın etmesi istasyonların girişlerinde sıra oluştu.

SİS HAVA ULAŞIMINI DA ETKİLEDİ

İstanbul'daki yoğun sis hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. Sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na bir çok uçak iniş yapamadı. Görüş mesafesinin 200 metre altına düşmesinden dolayı Pegasus Havayolları'nın İzmir, Trabzon, Ankara, Antalya, Samsun, Tiflis, Tahran, Beyrut, Omsk, Tel-Aviv ve Ercan, Anadolujet'in Adana, THY'nin Ankara ve Air Manas'ın Bişkek'den gelen uçakları Sabiha Gökçen Havalimanı'na inemedi. Uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi.

Atatürk Havalimanı'nda ise herhangi bir sorun yaşanmıyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?