banner39

İstanbul'da 12 eylemciye tutuklama talebi

İstanbul'daki Gezi eylemleri sırasında gözaltına alınan ve sorguları tamamlanan 12 eylemci tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi

Yurt Haberleri 11.07.2013, 15:15 11.07.2013, 18:25
İstanbul'da 12 eylemciye tutuklama talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Taksim'de gösteri yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 50 kişiden 12'si tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Yerleşkesi'ndeki Güvenlik Şube Müdürlüğü'nce gözaltına alınan ve Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına getirilen 50 kişinin ifadeleri, soruşturmayı yürüten savcılık tarafından alındı.

Savcılık, şüphelilerden 38'ini "kuvvetli şüpheye ilişkin bağlantı kurulamadığı" gerekçesiyle serbest bıraktı.  Savcılık, aralarında Mücella Yapıcı ve Ali Çerkezoğlu'nun da bulunduğu 12 şüpheliyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

ÖRGÜT SUÇLAMASI

Şüpheli 7 kişinin "polise mukavemet" ve "2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na muhalefet etmek", aralarında Mücella Yapıcı ve Ali Çerkezoğlu'nun da bulunduğu 5 şüphelinin ise "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "polise mukavemet" ve "2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na muhalefet etmek" suçlarından mahkemeye sevk edildikleri bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?