banner39

İstanbul'da bahar havası var

İstanbul'da hava sıcaklığını mevsim normallerinin üstünde olması ve güneşli havayı fırsat bilen halk deniz kenarlarını doldurdu

Yurt Haberleri 12.01.2014, 13:31 12.01.2014, 13:31
İstanbul'da bahar havası var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kış mevsiminin ortasında günlük güneşlik havayı gören İstanbullular, tatili gününü de fırsat bilerek sahillere ve boğaza akın etti.

İstanbul’da hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Uzun süredir yağmur da yağmadığı İstanbul’daki barajlarda kuraklık dikkat çekiyor. İstanbul barajlarının son bir yıldaki ay sonları itibariyle ortalama doluluk oranları da yağışların azalmasıyla birlikte yüzde 91.17’den yüzde 34’89’a kadar düştü.

Tatil gününü fırsat bilen vatandaşlar, güneşli havayı da görünce kendilerini boğaz ve sahil şeridine attı. Kimi balık tuttu, kimi güneşli havada spor yapmanın keyfini çıkardı. Kimileri ise bir bankın üzerinde güneşlendi.

Torununu gezdiren Emine Bölük de güneşli havanın keyfini çıkaranlardandı. Halkalı’da oturduklarını ancak kahvaltı yapmak için İstanbul Boğazı’na geldiğini ifade eden Bölük, “Hava güzel. Buraya kahvaltıya geldik. Torunum Ahmet Ayaz’ı da gezdiriyoruz. Güzel bir gün geçirmek istiyoruz. Allah’ın bir lütfu.” dedi.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?