İstanbul'da IŞİD paranoyası | FOTO

İstanbul'da İETT otobüsünde Pakistanlı iki mülteci IŞİD'li diye polise ihbar edildi. Polis pasaportları olmadığı belirlenen iki mülteciyi gözaltına aldı

İstanbul'da IŞİD paranoyası | FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

6-7 Ekim olaylarından sonra sakallı ve cübbeli vatandaşlara yönelik başlatılan önyargılı infazlar Suruç'taki patlamadan sonra yeniden alevlendi. Son olarak sırf giyimi IŞİD mensuplarına benzediği için İstanbul ve Adana'da iki kişi kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.

Bugün de Sabah saatlerinde Sultanbeyli-Kadıköy hatlı yolcu otobüsünde yabancı uyruklu biri kadın 2 kişinin sürekli terledikleri ve tedirgin hareketlerinden şüphelenen vatandaşlar durumu polise ihbar etti.İstanbul Ümraniye'de, bir İETT otobüsünde şüpheli 2 kişinin bulunduğu ihbarı üzerine polis alarma geçti.

Sabah saatlerinde Sultanbeyli-Kadıköy hatlı yolcu otobüsünde yabancı uyruklu biri kadın 2 kişinin sürekli terledikleri ve tedirgin hareketlerinden şüphelenen vatandaşlar durumu polise ihbar etti.

Otobüs seferine devam ederken indirilen şüpheliler yol kenarında didik didik arandı. Yapılan arama ve incelemelerde herhangi bir suç unsuru bulunamadı.Şüphelilerin yapılan incelemede Pakistan uyruklu olduğu öğrenildi.

Pasaportları olmadığı belirtilen 2 kişi gözaltına alındı.

Zırhlı araca bindirilen şüpheliler polis merkezine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 12:47
banner53
YORUM EKLE

banner39