banner39

İstanbul'da olaylar durulmuyor

İstanbul Kadıköy ve Gazi Mahallesi'nde çıkan olaylara polis müdahale etti

Yurt Haberleri 12.09.2013, 23:18 13.09.2013, 08:05
İstanbul'da olaylar durulmuyor

Hatay'daki gösteride yüksek bir binadan düşerek ölen Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden yaklaşık 200 kişilik grup, Kadıköy Altıyol'da toplandı.

Burada uzun süre sloganlar atarak oturan grup daha sonra Söğütlüçeşme Caddesine doğru yürüyüşe geçti.

Barikatlar kurarak ateşe veren grup polis ekipleri tarafından uyarıldı. Polis gruba, "Güzel Kadıköy'ümüzü yakmayın. Kadıköy bu tarz olaylarla gündeme gelmesin. Lütfen dağılın" şeklinde uyarılarda bulundu.

Uzun süre yapılan anonslara rağmen dağılmayan gruba polis TOMA'larla tazyikli su sıkarak müdahale etti. Polisin sıktığı tazyikli su ve gazdan etkilenen bazı vatandaşların çevredeki binaların girişlerine sığındıkları görülürken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polisle grup arasındaki kovalamaca ara sokaklarda sürüyor.

GAZİ MAHALLESİ'NDE BARİKAT KURAN GRUP POLİSLE ÇATIŞTI

Gazi Mahallesinde barikat kurarak ateşe veren grup polisle çatıştı. Hatay'da yapılan izinsiz gösteri sırasında bir apartmanın çatısından düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden bir grup Gazi Mahallesi'nde toplandı.

İsmet Paşa Caddesi'ni trafiğe kapatan grup burada barikatlar kurarak ateşe verdi. Caddeyi trafiğe kapatarak ateş yakan guruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Gruptakile,r polisin müdahalesine havai fişek ve taşlarla karşılık verdi.

Grup ile polis arasında kovalamaca ara sokaklarda devam ediyor.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?