banner15

İstanbul'da ulaşım zamları mahkemelik oldu

TÜKODER, İstanbul'da ulaşıma yapılan zammı mahkemeye taşıdı

İstanbul'da ulaşım zamları mahkemelik oldu

İstanbul'da 15 Ağustos'tan itibaren uygulanmasına başlanan toplu ulaşım zammı mahkemeye taşınıyor. Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKODER), toplu ulaşıma ücretlerine yapılan yeni zammın iptali için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde 19 Ağustos'ta dava açacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından uygulanan yeni tarifeyle birlikte tam kontör 1,75 TL, öğrenci 1 TL, tek geçişlik bilet 3 TL olarak belirlenmişti.

TÜKODER Yönetim Kurulu'nun yaptığı açıklamada, İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine 30 Ekim 2010 tarihinde yapılan zammın üzerinden bir yıl geçmeden, ikinci bir zam dalgası ile karşı karşıya kalındığı belirtildi.

TÜKODER'in, UKOME tarafından geçen yıl yapılan zamma karşı, İstanbul 8.İdare Mahkemesi'nde dava açtığı ve davanın halen sürerken, toplu ulaşım ücretlerine 15 Ağustos'ta UKOME tarafından yeniden zam yapıldığı vurgulanan açıklamada, "Bu ulaşım zammının iptali için de 19 Ağustos tarihinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde dava açacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve UKOME'nin yargının kararını beklemeden, yargıyı devre dışı bırakarak verilecek kararın uygulanmasını önceden engellemeye ve kararı konusuz kılmaya yönelik bu tutumunu kınıyoruz" denildi. TÜKODER, ulaşım zammının iptali için Yenibosna'da, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne saat 10.00'da dava açacak.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 11:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35