İstanbul'da yüzlerce kişi Pamir'i arıyor

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki çocuğu arama çalışmalarına 500'den fazla kişinin katıldığını bildirdi.

İstanbul'da yüzlerce kişi Pamir'i arıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları sürüyor.  Beşevler Sitesi'ndeki evinden sabah saatlerinde anne ve babası uyurken çıkarak kaybolan Pamir Dikdik'in bulunması için jandarma ekipleri ile AKUT üyeleri, ormanlık alanda arama-kurtarma köpekleriyle çalışmalarına devam ediyor.

Mahalleliler ile çocuğun kaybolduğunu öğrenen vatandaşlar da ellerindeki fenerlerle evin yakınlarında ve ormanlık alanın çevresinde aramalara katılıyor. 

Bölgeye gelen Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüs Koordinatörü Doç. Dr. Emre Otay, jandarmanın kuzeyde arama yapacağını belirterek, 150-200 kişilik vatandaş grubunu güneye yönlendirdi. 

Bu arada, bir helikopter de aydınlatma yaparak, arama çalışmalarına havadan destek veriyor. 

Ailenin endişeli bekleyişi devam ederken, küçük Pamir'in duyarak eve dönebileceği düşüncesiyle, sevdiği çizgi filmin sesi televizyondan mahalleye veriliyor. 

VALİ MUTLU: PAMİR'İ 500'DEN FAZLA KİŞİ ARIYOR

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter'dan paylaştığı mesajda, kayıp Pamir Dikdik'in aranmasına, termal kameralı, iz köpekli 200 kişilik jandarma, AFAD, AKOM, AKUT birimlerince gün boyunca devam edildiğini kaydetti. 

Mutlu, çalışmalara, ilave jandarma, polis ve Boğaziçi Üniversitesi gönüllü grubunun da katılmasıyla arama ekibinin mevcudunun 500'ün üzerine çıktığını aktardı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 09:07
banner53
YORUM EKLE

banner39