banner39

İstanbul'daki Suriyelilere yardım

Cansuyu, ülkelerindeki savaştan kaçarak İstanbul'a sığınan Suriyelilere yardım malzemesi dağıttı

Yurt Haberleri 26.04.2013, 13:55 26.04.2013, 13:55
İstanbul'daki Suriyelilere yardım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mültecilere yapılan yardım faaliyetleri tüm hızzıyla devam ediyor. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen mültecilere sahip çıkıyor. Suriye'de yardım organizasyonları yapan dernek, sınır bölgelerinin yanı sıra İstanbul'daki mültecilere de yardım yapıyor.

İstanbul'un çeşitli semtlerinde yaşayan ve çok zor durumda olan Suriyeli ailelere Cansuyu Derneği ekipleri yardım dağıttı. Farklı ekipler halinde İstanbul genelinde dağıtım yapan Cansuyu, muhtaç durumdaki Suriyelilere acil kuru gıda ve sağlık malzemelerinin yanı sıra halı, battaniye, ocak, ayakkabı, pardösü gibi maddelerin içinde bulunduğu paketleri ulaştırdı.  Başakşehir'de bodrum katında yaşayan Suriyeli bir Mülteci ise kendisini ziyarete gelen Cansuyu ekiplerine; "Ensar olup yüreğini bize açan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

"SURİYE'DEKİ KANLI İÇ SAVAŞ BİR AN ÖNCE BİTMELİ"

Derneğin yardımlarını organize eden Cansuyu Derneği İstanbul Temsilcisi Lütfi Kibiroğlu ise Cansuyu'nun Suriyeli kardeşlerine her daim sahip çıkmaya gayret gösterdiğini ifade ederek; "Elimizden geldiğince yaraları sarmaya çalışıyoruz ancak bu kanın bir an önce dinmesi gereklidir. Suriye'de çatışmalar durmadan bizim burada sadece yardımlarla bir şeyleri düzeltme imkanımız yoktur. Suriye'de devam eden kanlı iç savaş bir an önce sona ermeli" diye konuştu.

Cansuyu yetkililerinden Haşim Karataş da yardım dağıtımı esnasında Suriye vatandaşı olan mültecilerin gözyaşları ile hayırsever halkımıza teşekkür ettiklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?