İstihbaratta 200 polisin yeri değiştirildi

İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube'nin birçok biriminde görevli 200 polisin görev yerleri değiştirildi.

İstihbaratta 200 polisin yeri değiştirildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

17 Aralık operasyonunun ardından İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube'nin birçok biriminde görevli 200 polisin görev yerleri değiştirildi.

Hükümeti hedef alan operasyonun ardından İstanbul Emniyeti'nde sular durulmuyor. Operasyon sonrası İstanbul Emniyeti'nde aralarında Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu yaklaşık 100 müdür görevden alınırken, değişikliklerden İstihbarat Daire Başkanlığı da etkilenmiş ve aralarında PKK, Teknik Takip masaları ve sol örgütlerden sorumlu birimlerde görev alan 12 şube müdürü ve müdür yardımcısı görevden alınmıştı. Daire Başkanlığı nezdindeki değişikliklerden sonra, İstihbarat Şube'de görevli 200 polisin de görev yeri değiştirildi. Yapılan bu değişiklikle İstihbarat Şube, adeta tepeden tırnağa yenilenmiş oldu.

Yeni Şafak'ın haberine göre, İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok da 16 yardımcısının görev yerini değiştirdi. Operasyonun ardından görev yerleri değiştirilen bazı müdürler, müdüriyet emrine alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı iken Silivri'de görevlendirilen Hamza Tosun ile Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı iken önce Sancaktepe'den, daha sonra da Deniz Limanları Şubesi'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı yapılan değişiklikle Mahir Çakallı müdüriyet emrine alındı. Çakallı'dan boşalan Deniz Limanları Şubesi'ne ise Sezgin Öndem getirildi. Trafik Şube'den sorumlu yardımcı Murat Şengün ile, ilçe sorumlu müdür yardımcıları Ramazan Emekli ve Hacı Mehmet Aslancan da müdüriyet emrine alındı. Öte yandan Bolu'da Kaçakçılık Şube Müdürü değiştirildi.

İLÇE SORUMLULARI DA DEĞİŞTİ

Son değişikliklerden, bazı ilçelerden sorumlu emniyet müdür yardımcıları da etkilendi. Servet Yılmaz, Şişli, Beşiktaş ve Sarıyer'den, Hüseyin Putur, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri'den, Mehmet Hasbal, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt ve Başakşehir'den, Ömer Duman, Tuzla ve Pendik'ten, Ender Sevim Beyoğlu ve Kağıthane'den, Celal Yılmaz, Esenler, Bayrampaşa ve Özel Güvenlik Şubesi'nden sorumlu emniyet müdür yardımcısı oldu. Genel Denetleme, Boğaziçi Köprüleri Koruma, Bakım Onarım, Strateji Geliştirme ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nden sorumlu yardımcılığa Mustafa Yıldırım getirilirken, Bölge Trafik, Trafik Tescil ve Trafik Denetleme'de ise Bülent Köksal görevlendirildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Özgür Nikbay'ın da görev yeri değiştirildi. Nikbay, Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne atanırken, Babaeski Emniyet Müdürü İbrahim Çıldır, İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 11:37
banner53
YORUM EKLE

banner39