banner39

İstiklal Caddesi'nde eylem gerginliği

Beyoğlu Tünel'den Dolmabahçe'ye yürümek isteyen grup ile polis arasında gerginlik yaşanıyor.

Yurt Haberleri 29.10.2013, 15:29 29.10.2013, 18:01
İstiklal Caddesi'nde eylem gerginliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Beyoğlu ilçesinde İstiklal Caddesi'nde bir araya gelen TGB'ye bağlı bir grup, buradan Dolmabahçe'ye yürümek istedi. Polis yürüyüşe izin vermeyince arbede çıktı. Bölgede gerginlik devam ediyor.

Beyoğlu Tünel Meydanı'nda, ellerinde Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle toplanan gruba, polis müdahalede bulundu.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve İşçi Partisi üyelerinin de aralarında bulunduğu, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan grup, Tünel Meydanı'nda toplandı. Polis, toplandıkları alanın gösterilere uygun olmadığı gerekçesiyle gruba uyarıda bulundu. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba, polis müdahale etti. Müdahale sırasında bazı polis memurları ve gösteriye katılan vatandaşlar hafif şekilde yaralanırken, polise direnen bazı göstericiler de gözaltına alındı.

Göstericiler ara sokaklara dağılırken, İstiklal Caddesi'nin Galatasaray Meydanı ile Tünel Meydanı arasında kalan ara sokaklarında ve cadde üzerinde polis ve çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri sürüyor.

banner53
Yorumlar (1)
ahmet öztürk 8 yıl önce
Bu yapılanlar faşizmdir. Milli bayramını kutlamak isteyen bir halka yapılan bir zulümdür. Polisin elinde yürüyüşü engellemek için hiçbir yetki yok. Kanunsuz hukuksuz bir iş yapılıyor. Ancak Akpnin polisi artık bunu alışkanlık haline getirdi. Hiçbir utanma sıkılma yok. Korkmak zaten yok, yarın bir gün bana dava açarlar bu hukuksuzluktan dolayı diye. Zaten mahkemeleri emin ellerde.BU DAHA BAŞLANGIÇ.
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?