banner39

İstismarcı doktora 60 yıl hapis talebi

Malatya'da hastalarının çaresizliklerini kullanarak, zorla cinsel ilişkiye giren doktora 60 yıl hapis cezası istendi

Yurt Haberleri 05.04.2013, 14:13 05.04.2013, 14:17
İstismarcı doktora 60 yıl hapis talebi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Malatya'da rüşvet karşılığı yasa dışı kürtaj yapmakla suçlanan biri profesör diğeri doçent iki hekimin 60 yıla kadar hapsi istendi.

Malatya'da 2013 yılının ilk günlerinde gerçekleştirilen yasa dışı kürtaj operasyonuyla ilgili hazırlanan iddianamede, tutuklu sanık Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ö. Ç. hakkında 60 yıla kadar hapis cezası istendi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şeyhmus Şad tarafından hazırlanan 51 sayfalık iddianame Malatya 2'inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, operasyonda gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ö.Ç. ile özel bir hastanenin başhekimi olan sevgilisi kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Şeyma H.'nin, birlikte yasal sınırı geçen gebeliklerde para karşılığı kürtaj yaptıkları ve bu şekilde haksız kazanç elde ettikleri öne sürüldü. Soruşturmada ikilinin banka hesaplarında yapılan incelemelerde de toplam 3 milyon 100 bin lira para bulunduğu açıklandı . İddianamede Prof. Dr. Ç., "2 kadın hastayı, çaresizliklerini kullanarak, zorla cinsel ilişki karşılığında tedavi etmekle" suçlandı. Ç.'ye yöneltilen suçlamaların çoğunun teknik takiple delillendirildiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?