banner39

İTİCÜ'den GİV ziyareti

İTİCÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken Girişimci İşadamları Vakfı'nı ziyaret etti

Yurt Haberleri 06.04.2012, 15:54 06.04.2012, 16:41
İTİCÜ'den GİV ziyareti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken, Girişimci İşadamları Vakfı'nı ziyaret etti.

Türkiye geneli değişik sektörlerde faaliyet gösteren işadamlarının koordinasyon ve işbirliğini sağlamak; ülkemizin, sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik çalışmalarına öneriler sunarak, ulusal kalkınmaya katkı vermek amacıyla 1996 yılında kurulmuş olan Girişimci İşadamları Vakfı (GİV); üniversiteler, kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek, işbirliği ve proje üretme çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Çağlar ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken, Girişimci İşadamları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek; yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken; "Üniversitemiz bünyesinde bulunan Araştırma ve Uygulama Merkezinin, Mesleki, Sektörel, Kurumsal, Sosyal ve Kültürel Gelişim Programları çerçevesinde, Girişimci İşadamları Vakfı Üyelerine yönelik yapılabilecek çalışmalar bulunuyor" dedi.

"Sürekli gelişmeyi bir yaşama tarzı haline getirmek, özel sektörün, diğer kurumlarla iletişim halinde kalarak; finansal, organizasyonel ve katma değer üretme performansını geliştirmesinin önemine" vurgu yapan GİV Girişimcilik Akademisi Başkanı Dr. Osman Dur, akademisyenlerin proje fikirleriyle özel sektörün gücünü birleştirmesinin önemine değinerek, gelişmiş ülkelerde üniversitelerin iş dünyasına katkılarından örnekler verdi.

Dr. Osman Dur "Bu noktada belirlenen ortak çalışma alanlarıyla üniversiteler, kamu kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında sağlanacak koordinasyonun, akademik birikim ve özel sektör işgücünü bir araya getireceğini ve yeni araştırma-geliştirme ve projelerini ortaya çıkaracağını" ifade etti.

"Gelişme, hayatın vazgeçilmez parçasıdır. Hayatın içinde gelişme her zaman vardır" diyen İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Çağlar ise; "Girişimci İşadamları Vakfı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Odası ortak projeleriyle sağlanacak birikim ve işgücünün, ülkemizde zaten varolan araştırma-geliştirme yeteneğini daha da güçlendireceğini, sektörel ve akademik farkındalığı da artıracağını" belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
9
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?