İTÜ kampüsünde Nevruz gerilimi

İTÜ Maslak yerleşkesinde bugün rektörlük binası önünde iki öğrenci grubu arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin dün yapılan Nevruz kutlamaları sırasında başladığı belirtiliyor

İTÜ kampüsünde Nevruz gerilimi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak yerleşkesinde dün nevruz kutlamalarının yapıldığı sırada yaşanan gerginlik bugüne de yansıdı. Bugün rektörlük binası önünde iki öğrenci grubu karşı karşıya geldi.

Polis iki grubun arasında kalkanlarla önlem aldı. Gruplardan ikişer temsilci gelerek polisin müdürünün gözetiminde görüştü, gerginliğin büyümemesi konusunda anlaştı. Bu sırada kalabalık bir başka öğrenci grubu ortaya çıktı ve son bulan gerginlik yeniden yükseldi.

Bazı öğrenciler birbirlerinin üzerine yürüdü, karşıt gruba taş atanlar görüldü. Polis bu sırada devreye girdi. Bir TOMA taş atan gruba yöneldi. Bu grubu dağıtmak için tazyikli su kullandı. Tazyikli suyun hedefinde öğrencilerin yola kurduğu barikatlar da vardı. Bazı polislerin taş ve şişe atan gruba yönelik plastik mermi atan silah kullandığı görüldü. Kampüsteki gerginlik sürüyor.

 

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 17:15
banner53
YORUM EKLE

banner39