İzmir'de 1 PKK'lı tutuklandı 8 kişi serbest

İzmir'de patlayıcı ele geçirilmesiyle ilgili adliyeye sevkedilen 10 kişiden minibüste yakalanan A.S ile üzerinde patlayıcı bulunan PKK üyesi tutuklandı, 8 kişi savcılıkça serbest bırakıldı.

İzmir'de 1 PKK'lı tutuklandı 8 kişi serbest

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir'de 12 kilogram C4 patlayıcı ele geçirilmesine ilişkin adliyeye sevk edilen 10 kişiden, patlayıcıyla yakalanan PKK üyesi G.S ile aynı minibüste yakalanan A.S. tutuklandı, 8 kişi savcılıkça serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 10 zanlıdan İzmir'de PKK/KCK adına eylem hazırlığındayken Gaziemir ilçesi Akçay Caddesi üzerinde durdurulan minibüste yakalanan "Özgür" kod adlı G.S. (30), aynı minibüste yakalanan A.S. tutuklandı.

Kentteki bir dizi operasyonda örgüt üyesine yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan biri 18 yaşından küçük 8 kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı.

Gaziemir ilçesi Akçay Caddesi üzerinde durdurulan minibüste yanındaki A.S. ile "Özgür" kod adlı G.S yakalanmış, üst ve çantasında yapılan aramada 1,5 litrelik 5 pet şişe içerisine basılı vaziyette 12 kilogram C4 plastik patlayıcı, 1 tabanca ve bu tabancaya ait 6 fişek, 1 cep telefonlu bomba düzeneği, terör örgütü yönetimi tarafından masraflar için kendisine verilen bin 700 dolar, 240 lira ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti.

Olaydan sonra açıklama yapan İzmir Valisi Mustafa Toprak, PKK/KCK örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında "Özgür" kod adlı G.S'nin yakalanmadan 5 gün önce eylem yapmak için İzmir'e geldiğini, şüphelinin 3 gün boyunca askeri ve emniyet hizmet tesislerine yönelik eylem için keşif faaliyeti yürüttüğünün tespit edildiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 09:29
banner53
YORUM EKLE

banner39