banner39

İzmir'de CHP'yi şaşırtan ANKET

CHP Genel Merkezi, yerel seçimler için ilk anketlerden birini İzmir'de yaptırdı. Anket sonucuna göre 19 CHP'li başkanın başarısız olduğu ortaya çıktı

Yurt Haberleri 04.08.2012, 17:33 04.08.2012, 17:33
İzmir'de CHP'yi şaşırtan ANKET

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Merkezi'nin yaptırdığı İzmir anketinde, 19 CHP'li belediye başkanı başarısız çıktı.

Geçen yıl CHP'nin 12 Haziran genel seçimlerinde İzmir'de beklentinin altında aldığı sonuç, belediyeleri arasında yeni bir tartışma başlatmıştı.

Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Bornova, Buca, Bayraklı, Çiğli ve Menderes ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan yeterince destek alamadıklarını savunmuştu.

Söz konusu başkanlar, Büyükşehir'le yaşanan uyum problemi, proje onaylatmadaki sıkıntılar, yatırımlarda dengesizlik ve ilçe belediyelerinin gelir kalemlerini azaltacak düzenleme sebebiyle Kocaoğlu'ndan toplu randevu talep etmişti. İddiaları kabul etmeyen Kocaoğlu ise belediyeleri tek tek ziyaret etmişti. Kocaoğlu'na isyan bayrağı açan başkanların, sıkıntılarını 10 madde halinde sıralayarak genel merkeze de ilettiği belirtilmişti.

Bu tartışmaların ardından belediye başkan adaylarını belirlemede kamuoyu araştırmalarını gözönüne alacağını açıklayan CHP Genel Merkezi, ilk anketlerden birini İzmir'de yaptırdı. Anket sonucuna göre 19 CHP'li başkanın başarısız olduğu ortaya çıktı.

Milliyet Ege yazarlarından Mustafa Yılmaz'ın bugünkü yazısına göre genel merkez, ilk anketlerden birini İzmir için yaptırdı ve çıkan sonuç, başkanlar için hayal kırıklığı oldu. 29 belediye başkanından yalnızca 10'unun tam not aldığı, 19'nun başarısız olduğu belirtildi. Kimlerin başarılı kimlerin başarısız olduğu ise açıklanmadı.

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü