banner39

İzmir'de Ekoverimlilik çalıştayı

İzmir’de Temiz Üretim Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi çerçevesinde eylem planı oluşturmak amacıyla toplantı düzenlendi

Yurt Haberleri 28.03.2012, 17:56 28.03.2012, 17:56
İzmir'de Ekoverimlilik çalıştayı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) yürütücülüğünde ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) işbirliğinde geçtiğimiz yılın Ekim ayında başlatılan "İzmir'de Eko-verimlilik (Temiz Üretim) Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucu hazırlanan taslak rapor, konuyla ilgili katılımcıların yer aldığı bir bilgilendirme toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantının ikinci bölümünde taslak raporda tespit edilen ihtiyaçlar ve potansiyeller doğrultusunda eko-verimlilik konusunda bölgesel eylem planı oluşturmak amacıyla bir çalıştay gerçekleştirildi. Toplantıya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, TÜBİTAK ve TOBB temsilcileriyle birlikte bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarından, organize sanayi bölgelerinden, sivil toplum kuruluşlarından, çevre danışmanlık firmalarından, bankalardan temsilciler ve akademisyenler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İZKA Genel Sekreteri Dr. Ergüder Can, kalkınmada bölgesel yaklaşımların giderek önem kazandığı ve etkin olduğu günümüzde eko-verimlilik (temiz üretim) konusunun da bölgesel olarak geliştirilerek uygulanabilecek alanlar arasında yer aldığını, bu anlamda İzmir Kalkınma Ajansı'nın ülkemizde yine bir ilke imza atarak bu projeyi başlattığını vurguladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?