banner39

İzmir'de öğrenci yurdunda gerginlik

İzmir'de bir öğrenci yurdunda karşıt görüşlü öğrenciler arasında gerginlik çıkınca yurda TOMA ve polis sevk edildi

Yurt Haberleri 16.06.2014, 07:56 16.06.2014, 07:56
İzmir'de öğrenci yurdunda gerginlik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir'de Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı İnciraltı Atatürk Erkek öğrenci Yurdu'nda karşıt görüşlü iki grup arasında kavga çıktı. Yurtta yaşanan gerginlik yurt müdürü ve polislerin araya girmesiyle son buldu.

Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı İnciraltı Atatürk Erkek Öğrenci Yurdu'nda, iddiaya göre kantinde oturan karşıt görüşlü iki grup sözlü olarak tartışmaya başladı. Sözlü tartışmanın büyümesi üzerine iki grup arasında arbede çıktı.

Bir grup kantinin önünde masa ve sandalyelerden barikat kurarak karşı yurdun girişi kapısında bekleyen gruba şişe fırlattı. Yaşanan gerginlik üzerine yurda iki TOMA ve Çevik Kuvvet ekibi sevk edildi.

Giriş kapısında önünde toplanan öğrenciler, İstiklal Marşı okuyup 'Dişe diş, kana kan, intikam intikam', 'Türkiye Türk'tür Türk kalacak, sloganları attı. Kantin önünde bulunan öğrenciler ise gruba Kürtçe sloganlar atarak karşılık verdi. Olay yerine gelen polis ve yurt müdürü iki grup ile konuşarak onları dağılmaları konusunda ikna etti. Öğrencilerin bloklara dağılmasının ardından gerginlik sona erdi.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?