İzmir'de Suriyeli mendilci çocuğa saldırı

İzmir'de Suriyeli mendilci bir çocuk, mendil sattığı lokantanın önünde esnafın saldırısına uğradı.

İzmir'de Suriyeli mendilci çocuğa saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir’de mendil satan Suriyeli bir çocuk esnafın saldırısına uğradı. Ekmek parası kazanmak için sıcak havada İzmir sokaklarını karış karış dolaşan bir çocuk, Basmane Meydanı’nda kaldırım üstündeki masalarda yemek yiyen vatandaşların yanına gitti.

İzmirport isimli internet sitesinin haberine mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuğun yanına yaklaşan lokanta çalışanı, çocuğun oradan uzaklaşmasını istedi. Çocuğu iten ve gitmesini isteyen esnaf, mülteci çocuğun direnmesi üzerine küçük çocuğu tokatladı. Öfkesi dinmeyen adam bu da yetmezmiş gibi çocuğu yere yatırarak dövmeye başladı.

Bunun üzerine çevredeki vatandaşlar öfkeli esnafı sakinleştirmeye çalıştı. Korkudan ne yapacağını bilemeyen küçük çocuk, ağlamaya başladı.

Kalabalığın içinde öylece kalan küçük çocuğun hali yürek burktu. Öfkeli esnafın attığı tokatlar nedeniyle burnu kanayan ve ayağının topuk kısmından da kan gelen çaresiz çocuk, ağlayarak oradan uzaklaşmaya çalıştı.

Ayağında ayakkabı olmayan, Türkçe konuşmasını da bilmeyen küçük çocuğu gören bazı vatandaşlar burnu kanayan çocuğu yardım etmek istedi.

Ancak korkan çocuk ilk etapta kimseyi kendine yaklaştırmadı. Çevredeki Suriyeli vatandaşların da araya girmesiyle küçük yardımı kabul eden çocuk, kanayan burnunu yıkadıktan sonra oradan ağlayarak uzaklaştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 14:16
banner53
YORUM EKLE

banner39