İzmir'de tüpler ardı ardına patladı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, çok sayıda tüpün peş peşe patladığı olayda çevredeki iş yeri, bina ve araçlarda hasar meydana geldi, 2 koyun ve bir köpek telef oldu.

İzmir'de tüpler ardı ardına patladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir tüp deposunda patlama meydana geldi. Çok sayıda tüp peş peşe patladığı olayda çevredeki iş yeri ve binalarda hasar meydana geldi, 2 koyun ve bir köpek telef oldu.

Edinilen bilgiye göre, Bayraklı İlçesi Yamanlar semti Kubilay Caddesi Numara 98'de meydana gelen olayda Halil İbrahim Ilgaz'a ait olduğu belirtilen mutfak tüpü deposunda henüz belirlenemeyen sebeple yangın çıktı.

İş yerindeki çok sayıda tüpün peş peşe patladığı yangında deponun içindeki 4 tüp taşıma kamyonu kullanılamaz halde geldi. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri iş yerinin içinde 2 koyun ve bir köpeğin telef olduğunu belirtti.

Patlamalar nedeniyle çevredeki iş yeri ve binalarda da büyük çapta hasar meydana geldi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edilirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Patlamaların Bayraklı ilçesinin tamamında ve Karşıyaka ilçesinin de büyük bölümünde duyulduğu belirtildi.

Patlama nedeniyle çevreye tüp parçaları ve cam kırıkları yayıldı. Polis, güvenlik şeridiyle önlem alarak vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı.

Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 07:39
banner53
YORUM EKLE

banner39