İzmir'de yaz Kur'an kursları sona erdi

İzmir İl Müftülüğü, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yaz Kur'an kursları kapanış programı düzenledi. Kurslarda dini eğitim alan ve bilgi yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

İzmir'de yaz Kur'an kursları sona erdi

İzmir'de yaz Kur'an kurslarında dini eğitim alan ve başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

İzmir Müftülüğü, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yaz Kur'an kurslarının sona ermesi dolayısıyla tören düzenledi.

Törende konuşan İzmir Müftüsü Ramazan Muslu, 2013 yılı yaz Kur'an kurslarının sona erdiğini belirterek, "Bu yaz görebildiğimiz kadarıyla güzel bir yaz Kur'an kursu dönemi geçirdik. Verimli olduğunu düşünüyorum. Tabii ki bazı aksaklıklar olmuştur. Bunlar her zaman olabilir. Genel tablo Cenab-ı Hakk'ın lütfuyla iyiydi bereketliydi" dedi.

Anne ve babalara teşekkür eden Muslu, şunları kaydetti:

"Çocuklarınızı göndermeseydiniz, bu tabloyu yaşayamayacaktık. İyi ki gönderdiniz. Öte yandan gerçekten yaz kursları bir fırsat mevsimi. Çocuklarımızın dini bilgileri ve Kur'an okumayı öğrenmeleri için güzel bir imkan. Allah hepinizden razı olsun. Bundan sonra da çocuklarımızı camilere gönderelim. Cami çocuk buluşmasını mutlaka devam ettirelim. Çocuklarımızın ve gençlerimizin camiye devam etmelerini ve buna alışmalarını önemsiyoruz. Ebeveyn olarak bizlerin dikkat etmesi gereken önemli hususlardan birisi bu diye düşünüyorum." 

Kur'an kurslarına katılan çocuklara seslenen Muslu, "Kötülüklerden uzak duralım. Arkadaşlarımızı kardeşlerimizi güzelliklere teşvik edelim ve kötülüklere karşı onları güzel bir şekilde uyaralım. Uyarmak ve hatırlatmak hepimizin görevidir" dedi.

Konuşmanın ardından Zafer Cami minikler sınıfı marş, Hüsnü Ataberk Kur'an kursu öğrencileri ise şiir okudu. Daha sonra sanatçı İsmail Uslu ve Grup 571 ekibi sahne aldı. Türkiye'nin tek çocuk mehteran takımı gösteri, Grup 571 üyeleri de sema gösterisi sundu.

Yaz Kur’an kurslarında dini eğitim alan il genelindeki bin 539 çocuktan başarılı olan 20'si ilkokul, 20'si ortaokul olmak üzere 40 öğrenci bilgi yarışmasına katıldı.

Yaz Kur'an kursları bilgi yarışmasında ilk ve orta öğretim öğrencileri kategorisinde birinci olanlara umre ödülü, ikincilere dizüstü bilgisayar, üçüncülere bisiklet, döndüncülere ise çeyrek altın hediyeleri verildi.

İlkokul öğrencilerinden Yusuf Bakacak umre, Büşra Akar dizüstü bilgisayar,  Nihan Özalp bisiklet, Aleyna Yıldız ise çeyrek altın ödülünü kazandı. Ortaokul öğrencileri kategorisinde ise Celalettin Göyüs umre, Semanur Kula dizüstü bilgisayar, Oğuzhan Özdemir bisiklet, İrem Orhan çeyrek altın ödülü aldı.

Programa çok sayıda veli ve vatandaş katıldı.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 02:39
banner53
YORUM EKLE

banner39