banner39

Japon gazetecileri de dövmeye kalktılar

Nevşehir'de öldürülen Japon turistin olayını takip etmeye galen gazeteciler tartaklandı. Sanık yakınlarının saldırısından Türk gazeteciler de etkilendi

Yurt Haberleri 12.09.2013, 13:28 12.09.2013, 13:32
Japon gazetecileri de dövmeye kalktılar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Öldürülen Japon turistler için haber yapmaya gelen Japon gazeteciler adliye önünde saldırıya maruz kaldı. Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı adliye önünde bekleyen gazeteciler tartaklandı.

Göreme 'de Japon turistlere saldırarak birini öldüren ve birini de yaralayan saldırganın, öldürdüğü turiste tecavüz de ettiği ortaya çıktı. Olay her iki ülkede de derin bir yankı uyandırdı.

Gözaltına alınan zanlı, "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından tutuklandı.

Adliyeden çıkarılışı sırasında zanlının yakınları görüntü almaya çalışan Türk ve Japon gazetecilere saldırdı, pet şişe fırlattı. Polisin engellemede yetersiz kaldığı olayda, bazı Japon gazeteciler darp edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan o görüntüler ise tepki çekmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?