banner39

Kaçırılan Hüda-Par yöneticisi serbest

PKK tarafından Kaçırılan Hüda-Par Dicle İlçe Başkanı Ercan Alparslan evine döndü

Yurt Haberleri 01.06.2014, 15:44 01.06.2014, 15:44
Kaçırılan Hüda-Par yöneticisi serbest

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde PKK tarafından kaçırılan Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Dicle İlçe Başkanı Ercan Alparslan, serbest bırakıldı.

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, örgütün partilerinin Dicle İlçe Başkanı Alparslan'ın serbest bıraktığını bildirdi.

Alparslan'ın serbest bırakılacağı konusunda ailenin akşam saatlerinde bilgilendirildiğini ifade eden Yapıcıoğlu, "Alparslan'ın amcası oğlu ve kardeşi bugün onu kırsal bir yerden alıp eve getirdiler. Herhangi bir fiziki şiddete maruz kalmamış. Alparslan, evinde ve sağlık durumu iyi" dedi.

Yapıcıoğlu, konuya ilişkin daha sonra basın açıklaması yapacaklarını bildirdi.

Dicle ilçesinde, minibüsü ile işinden evine dönmek üzereyken 28 Mayıs günü Yokuşlu mevkisinde silahlı bir grup tarafından aracı durdurulan Ercan Alparslan, kaçırılmıştı. 

Yorumlar (1)
muhammed 8 yıl önce
pkknin işi gücü dindar kürtlere saldırmaktır. bunları kürtlerin temsilcisi kabul edip bunlarla diyaloğa geçen, dindar türklere de çok yazık. çünkü pkk-bdp hiç bir zaman kürtlerin temsilcisi olmadı. sadece medya müslümankürtleri görmemezlikten gelerek devamlı pkk nin reklamını yaptı.
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?