banner39

Kadın-erkek güreşine inceleme

Samsun'da 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında yapılan güreş müsabakalarında bir kadınla bir erkeğin karşı karşıya getirilmesi inceleme konusu oldu

Yurt Haberleri 21.05.2012, 12:56 21.05.2012, 12:56
Kadın-erkek güreşine inceleme

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Samsun'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine damgayı, "kadınerkek" güreşi vurdu! Samsun 19 Mayıs Stadı'ndaki törenlerde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı sporcular; bisiklet, boks ve güreş sporlarıyla gösteri yaptı.

Ekinlikler arasında en dikkat çekeni ise bir kadın güreşçi ile erkek güreşçinin mücadelesi oldu. Gösteri olduğu belirtilen güreş büyük tepkiye neden oldu.

Spor İl Müdürü Ömer Altınsoy, "Sporcuların kendileri böyle bir şey yapmışlar" dedi.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy da konuyla ilgili inceleme başlattı.

Tartışmanın odağındaki kadın güreşçi ise sessizliğini bozdu. Erkekle güreş tutan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi 2. sınıf öğrencisi Nurcan Kılıç (21), olayın güreş değil şov olduğunu savundu. 8 yıldır güreş yaptığını ve çok sayıda madalyasının bulunduğunu söyleyen Kılıç, statta binlerce kişinin önünde bir erkekle güreş tutmasıyla ilgili "Olayda kasıt yoktu" dedi. Genç sporcu, gösterinin perde arkasını ise şu sözlerle anlattı: "Güreş şovu yapacağım kadın arkadaşım gelmedi. Tek kalınca protokolün önünde mahçup olmamak için kendimden küçük bir arkadaşımla güreş tuttum. O bir müsabaka değil, bir şovdu..."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?