banner39

Kağıthane'de büyük yangın

Kağıthane Cendereyolu’nda 'Narpost' adlı bir kargo firmasının depo kısmında akşam saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alındı

Yurt Haberleri 04.08.2011, 19:14 05.08.2011, 04:02
Kağıthane'de büyük yangın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kağıthane Cendereyolu'nda bir kargo firmasına ait depoda yangın çıktı. Yaklaşık bin metrekarelik alandaki depoda çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale için hareket etti.

Kağıthane Cendereyolu'nda bir kargo firmasına ait depoda çıkan yangın kontrol altına alındı. Sebebi henüz belirlenemeyen yangınla ilgili itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları sürüyor.

Yaklaşık bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren depodaki yangın kısa sürede büyüdü. Alevler tüm depoyu kaplarken olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Depodan çıkan dumanlar kilometrelerce öteden gözlenirken yangın yerine ilk ulaşan itfaiye ekipleri hemen yardım istedi.Bir kısmı 2 kat olan depoda yer yer patlamalar yaşandığı gözlendi. İtfaiye ekipleri takviye gelen kuvvetlerle deponun her köşesinden alevlere müdahale etti. Akşam ve iftar saatine yakın olması nedeniyle itfaiye araçları trafik nedeniyle olay yerine ulaşmakta güçlük çekti. Polis ekipleri trafikte kalan itfaiye araçlarına yardım etti.

İtfaiye ekipleri bir yandan yangını söndürürken kargo çalışanları da taşıyabildikleri malzemeleri yangın yerinden uzaklaştırdı. Yangın yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı. İtfaiyenin söndürme çalışmaları sürüyor.

Polis yangınla ilgili inceleme başlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?