banner39

Kanserli gençten Bakan'a insanlık dersi

Bakan Bayraktar, kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisinin cebine para koyup, 'düşürme' diye uyarması üzerine genç kız parayı iade edip ağlayarak uzaklaştı

Yurt Haberleri 15.04.2013, 08:13 15.04.2013, 11:04
Kanserli gençten Bakan'a insanlık dersi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, yardım talep etmesi üzerine verdiği bir miktar parayı kendisine iade eden hasta genç kız, "Yanlış anlaşıldım. Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım." dedi.

İki günlük Trakya programı kapsamında Edirne'ye gelen Bakan Bayraktar, Valiliği ziyareti ardından Edirne Belediyesi'ne geçti. Başkan Sedefçi tarafından karşılanan Bakan, ziyaretin ardından belediyeden ayrıldı. Sedefçi ile vedalaşan Erdoğan Bayraktar, öğle namazı için Selimiye Camii'ne doğru hareket etti. O sırada yanına üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen kemoterapi gördüğü için saçları dökülen genç bir kız yaklaştı. Bakanın elini tutan genç kız, kanser hastası olduğunu söyleyerek, yurt dışından ilaçlarını getirtemediği için yardım istedi. Bunun üzerine Bakan Bayraktar cebinden çıkardığı parayı yardım isteyen genç kızın hırkasının cebine koyarak, "Al işte bu parayı. Başka ne yapacağım? Onları sen kendin al. Parayı al, cebinden düşürme" dedikten sonra yoluna devam etti.

"Al bu parayı kızım. Başka ne yapacağım. Al bunları cebinden düşürme." diyen Bakan'a genç kız itiraz etti. Bakanla birlikte camiye geçen kalabalıktan ayrılan genç kız, Erdoğan Bayraktar'ın camiden çıkışını bekledi.

Bakan Bayraktar'dan tedavisi için yardım isteyen ancak, cebine para konulması nedeniyle üzülen genç kız da Selimiye Camisi'ne geldi. Bakan namazda olduğundan cami bahçesinde beklemeye başlayan genç kızın parayı iade edeceğini öğrenen polisler, bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek onu vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı.

Ancak Bakan'ın çıkmasıyla genç kız, cebine konulan parayı iade ederek, "Sadece yanlış anlaşıldım. Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım." diye konuştu.

Genç kızın parayı iade etmesi ve sözlerine anlam veremeyip şaşıran Bakan Bayraktar, yanından koşarak ayrılmak isteyen kızı kolundan tutarak, "Yardım edeyim kızım, ne istiyorsun?" diye sordu. Ancak, ağlayan genç kız, koşarak camii bahçesinden ayrıldı.

Bakan Bayraktar, "İlaçlarımı yurt dışından getirtme imkanım yok dedi. Biz de yardımcı olduk. Vali Bey ben ilgileneyim dedi. Ama kızcağız alındı. Biz yardımcı oluruz kendisine. İlaçlarını alma konusunda yardımcı oluruz." dedi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA: AĞLATMADI, YARDIM ETTİ

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Edirne programı sırasında önünü kesen ve ağlayarak yardım isteyen kıza yardım etmiştir. Bayraktar, Edirne Valisi Hasan Duruer'e de bu konuyla ilgili olarak talimat vererek, konunun çözülmesini istedi.

Söz konusu öğrenciyi Valiliğe davet eden Hasan Duruer konuya çözüm bulmak için gerekenin yapılacağını ifade etmiştir. Sayın Bakanın yardım sözüne rağmen konunun basında: 'Bakanın cevabı öğrenciyi ağlatmıştır' şeklinde yer alması üzüntüyle karşılanmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?