banner39

Karadeniz'de şiddetli fırtına

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde dalgalar, şiddetli rüzgar nedeniyle 5 metreyi buldu.

Yurt Haberleri 24.03.2013, 19:25 24.03.2013, 19:52
Karadeniz'de şiddetli fırtına

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Doğu Karadeniz’de etkili olan kuvvetli fırtına maddi hasara yol açtı. Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde dalgalar, şiddetli rüzgar nedeniyle 5 metreyi buldu. Dev dalgaları gören bazı meraklı vatandaşlar da fotoğraf makineleri ve cep telefonları ile görüntü almaya çalıştı.

Vakfıkebir İskelesi zaman zaman dev dalgalar tarafından kapatılırken dalgalar sahil otoyoluna kadar ulaştı. Dalgalar ilçenin ortasından akan ve bir süre önce yatağı boşaltılan Fol Deresi’ne doğru yaklaşık bir kilometre ilerledi. Dalgaların getirdiği çöpler arasında kalan ve Fol Deresi’nde bulunan bazı ördekler telef oldu.

Öte yandan Vakfıkebir ilçesi sahil karayolu üzerinde bulunan bazı balıkçı barınakları da dev dalgalardan zarar gördü.

GİRESUN'DA BİR KİŞİ DENİZE DÜŞTÜ

Öte yandan Giresun'ın Bulancak ilçesinde dalga çarpması sonucu denize düştüğü iddia edilen kişi aranıyor.

İlçedeki iskelede, bir kişinin dalgaların fotoğrafını çektiği sırada şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dalgaların çarpmasıyla denize düştüğü iddia edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri karadan denizin üzerini gözetlemeye başladı.

Olayı gördüğünü öne süren Hicabi Bektaş, 20 yaşlarında bir gencin iskelenin ucuna gittiğini ve fotoğraf çektiğini ifade ederek, ''Fotoğrafı çektikten sonra iskelenin ucundan ortalara geldi ve eli kulağındaydı galiba telefonla konuşuyordu. O sırada arkadan büyük bir dalga geldi ve genç denize düştü. Birkaç defa suyun yüzeyine çıktı, sonra bir daha battı, ondan sonra da suyun yüzüne çıkmadı'' dedi.

Sahil Güvenlik ekipleri, denize düştüğü iddia edilen kişiyi bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?