banner15

Kardeş Kılıçdaroğlu kafaları karıştırdı

Kardeş Kılıçdaroğlu'nun bekçi olarak çalıştığı yönündeki iddialar "yılan hikayesi"ne döndü

Kardeş Kılıçdaroğlu kafaları karıştırdı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

İzmir'in Gaziemir İlçesi'ndeki CHP'li belediyenin başlattığı rekreasyon projesinde bekçi olarak çalıştığı iddia edilerek günlerce kamuoyunda gündemde tutulan Kılıçdaroğlu'nun kardeşiyle ilgili kafaları karıştıran gelişmeler yaşanıyor.

Önce "Bekçi olarak çalışıp geçimini sağlıyor" denilen kardeş Kılıçdaroğlu'nun aslında haberlere çıkmadan sadece iki gün önce orada işbaşı yaptığı ortaya çıkmıştı.

Daha sonra da olayı yakın takibe alan yerel basın, kardeş Kılıçdaroğlu'nun aslında o iş yerine hiç gitmediğini duyurdu. Günlerce söz konusu inşaatın yakınlarında nöbet tutan yerel basın mensupları Kılıçdaroğlu'nun hiç işe uğramadığını ispatladı.

GÜRSEL TEKİN: BASKILAR SONUCU İŞTEN ÇIKARILDI

Kardeş Kılıçdaroğlu'nun işe gitmediği ortaya çıkınca daha ilginç bir durum yaşandı. CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin yaptığı bir açıklamada, kardeş Kılıçdaroğlu'nun işten çıkarıldığını üstelik maliyenin başlattığı denetimler yüzünden atıldığını söyledi.

Tekin yaptığı açıklamada:"Eşkıya dağda değil, kente inmiş. Namuslu bir siyasetçinin, evine alın teriyle kazanılmış parayla alınmış ekmek götürmekten başka derdi olmayan kardeşine bile tahammül edilemiyor. Celal beyin bekçilik yaptığına ilişkin haberin gazetelerde yer almasının ardından maliye şirkete yönelik denetim başlatmış. Bu denetimden korkulmuş olacak ki yönetim işten çıkartma gerçekleştirmiş." demişti.

KARDEŞ KILIÇDAROĞLU: İŞTEN ÇIKARILMADIM, DİNLENİYORUM

İşten çıkarıldığı belirtilen Celal Kılıçdaroğlu ise "İki gündür işe gitmiyorum. Kafamı dinlemek istedim. İşten çıkarılmadım, sadece dinleniyorum" dedi.

Basın mensuplarınnı Buca ilçesinde bulduğu Kılıçdaroğlu, "İşverenimden, kafamı dinlemek için izin istedim. Ayrıca, gazetecilerin de ilgisinden bunaldım. Orada iş yapılamaz hale gelmişti, gelen- gidenlerden dolayı. Bu yüzden iki gündür işe gitmiyorum. İşten çıkarılmadım sadece izin istedim. Şu anda dinleniyorum. İşverenim de ben de bu duruma şaşırdık." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun çalışığı iddia edilen firmanın sahibi de işten çıkarma durumunun söz konusu olmadığını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2013, 16:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35