Kars, 9 yaşındaki kayıp çocuğu arıyor

Amcasının iş yerine yemek götüdükten sonra bir daha haber alınamayan 9 yaşındaki Mert Aydın'ı arama çalışmaları devam ediyor

Kars, 9 yaşındaki kayıp çocuğu arıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kars'ta amcasının iş yerine yemek götürdükten sonra bir daha haber alınamayan 9 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları sürüyor.

İstasyon Mahallesi'ndeki Barış Apartman'da oturan 9 yaşındaki Mert Aydın, Faik Bey Caddesi'nde bulunan amcasının iş yerine dün öğleden sonra yemek götürdü.

Yemeği bıraktan sonra bir daha görülmeyen Aydın'ın ailesi polis merkezine giderek çocuklarının kaybolduğu ihbarında bulundu.

Kars Emniyet Müdürlüğü ekipleri de küçük Aydın'ın bulunması için arama çalışması başlattı.

Ailesi de kentin belirli noktalarına üzerinde Aydın'ın fotoğrafının ve telefon numalarının bulunduğu ilanlar astı.

Kaybolan çocuğun amcası Mahir Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın'ın dün saat 14.00'te amcalarının iş yerine yemek getirdiğini söyledi.

Çocuğun yemek bıraktıktan sonra evine gitmek için iş yerinden çıktığını anlatan Aydın, "Digor pazarı mevkisinde uzun boylu birisiyle görülüyor. Tepki falan da yok. Daha sonra ortadan kayboluyor. Emniyette elinden geleni yapmaya çalışıyor. Evdekiler çocuğun işyerinde olduğunu sanıyor. Kaybolduğunu saat 16.00'da öğrendik. Aslında kaybolma saati 14.20. Güvenlik kamerası görüntülerine emniyetle birlikte baktık. Görüntüde Digor pazarında uzun boylu uzun paltolu biriyle eve doğru gidiyor. Epey gidip kamyonun arkasına girdikten sonra görüntü kayboluyor" diye konuştu.

Mert Aydın'ın eski Kars belediye başkanı Nafi Alaybeyoğlu'nun da yeğeni olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 16:15
banner53
YORUM EKLE

banner39