Kars'ta TÜİK'e saldırı: 7 Ölü

Kars'ta TÜİK Bölge Müdürlüğü'ne düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda bir kişinin altı kişiyi öldürdükten sonra intihar ettiği bildirildi

Kars'ta TÜİK'e saldırı: 7 Ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TÜİK Kars Bölge Müdürlüğü'nde bir kurum çalışanı, sabah mesai girişinde bölge müdürü Mehmet Tolon dahil 6 kişiyi öldürüp canına kıydı. Bir kişi de yaralandı.

Kars Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu'nu bu sabah mesainin başlamasıyla birlikte basan silahlı şahıs, Bölge Müdürü Mehmet Tolon ve 5 çalışanı öldürdü.

Eski bir TÜİK çalışanı olduğu belirtilen saldırgan intihar etti.

Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen saldırganın bir süre önce işten çıkarıldığı ve tekrar işe alınması için çeşitli girişimlerde bulunduğu bildirildi.

Bu arada Kars Valisi Eyüp Tepe saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "İşten çıkarılan biri cinnet getirip 6 kişiyi öldürmüş ve intihar etmiş" dedi.

Saldırının terör olayı olmadığını belirtirken Vali, "Olayın terör saldırısıyla ilgisi yok. Saldırganın kimliği Veysi Erin. TÜİK'te psikolog olarak görev alıyordu'' diye konuştu.

TÜİK'ten yapılan yazılı açıklamada, bugün TÜİK Kars Bölge Müdürlüğünde üzücü bir olayın meydana geldiği belirtildi. Açıklamada, "Kurumumuz çalışanlarından birisi, silahlı saldırıda bulunarak 6 personelimizi öldürmüş bir personelimizi yaralamıştır. Şahıs daha sonra kendisini vurarak intihar etmiştir. Kamuoyuna üzüntü ile duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 14:24
banner53
YORUM EKLE

banner39