banner39

Kayalıklara düşen çocuk skorsky'yle kurtarıldı

Konya’da çay toplamak için gittiği dağda kayalıklardan düşerek ağır yaralanan bir çocuk, uzun uğraşların ardından 'Skorsky' tipi askeri helikopterle kurtarıldı.

Yurt Haberleri 04.08.2011, 00:38 04.08.2011, 01:17
Kayalıklara düşen çocuk skorsky'yle kurtarıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Konya'nın Halkapınar ilçesinde kayalıklardan düşen ve ağır yaralanan 15 yaşındaki çocuğu kurtarma çalışmaları 3 saat sürdü. Çocuğun hayati tehlikesi bulunuyor.

Arkadaşıyla Çakıllar ve Kayasaray köyleri arasında bulunan Saray mevkisindeki kayalıklara giden Ömer Perçin (15), dağ çayı toplamak isterken dengesini kaybederek düştü.

Kayalıklardan yaklaşık 6 metre yuvarlanan Perçin, ağır yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen ambulans helikopter, 3. Ana Jet Üs Komutanlığına ait skorsky helikopteriyle Konya ve Ereğli'den gelen 8 kişilik Ulusal Medikal Kurtarma ekibi, Perçin'i, kayalık olması nedeniyle araçların yaklaşamadığı bölgeden kurtarmak için seferber oldu.

Yaklaşık 3 saat süren çalışma sonunda skorsky helikopterden indirilen bir asker, Perçin'i halatla bağlayarak helikoptere aldı.

Belinde kırık olduğu öğrenilen Perçin, helikopterle Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Perçin'in hayati tehlikesinin bulunduğu ifade edildi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Şahin, yaralı çocuğun , askeri helikopterle hastaneye getirildiğini söyledi.

Şahin, "Hastamızın şu anda hayati tehlikesi bulunmuyor. Ancak ciddi yaralanmaları ve kırıkları var. Beyin cerrahi ekibimiz ve ortopedi ekibimiz tarafından gerekli müdahaleler yapıldı. Kafa derisinde ciddi bir yaralanma oluşmuş. Ciddi kan kaybı olmuş, bir tansiyon düşüklüğü var." dedi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?