banner39

Kayıp dağcılar bulundu

Manisa'da, sis ve yağmur nedeniyle Spil dağında yollarını kaybettiklerini belirten iki dağcı, bulundu

Yurt Haberleri 07.03.2011, 00:57 07.03.2011, 02:35
Kayıp dağcılar bulundu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Manisa'da, sabah saatlerinde Spil Dağına çıkan iki dağcı, akşam etkili olan sis ve yağmur nedeniyle kayboldu. İki dağcı, yaplan aramalar sonucu bulundu.  Saat 19.30 civarında Jandarmayı arayan iki dağcı, sis ve yağmur nedeniyle Spil dağında yollarını kaybettiklerini belirterek yardım istedi.

Edinilen bilgiye göre, arama ekibi, Murat Bilgin (31) ve Ahmet Vurganer (30) adlı amatör dağcılara Spil Dağı'ndaki Seyir Tepe ile Ayvacık mevkii arasında ulaştı.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Manisa Şubesi'nin de haberleşme desteği verdiği ve yaklaşık 4 saat süren aramanın, etkili sis nedeniyle güçlükle yürütüldüğü, dağcıların bağırarak arama ekibine yerlerini belli ettiği öğrenildi.

Dağcıların sağlık durumlarını iyi olduğu, Spil Dağındaki Jandarma karakoluna doğru yola çıktıkları ifade edildi.

Sabah saatlerinde Spil Dağına çıkan iki dağcı, akşam etkili olan sis ve yağmur nedeniyle kaybolmuş,

Acil Konumlama Sistemi sayesinde dağcıların bulunduğu yerin koordinatları tespit edilerek, Manisa İl Acil Afet Durum Müdürlüğüne bağlı 6 kişilik arama kurtarma ekibi, bölgeyi iyi bilen kişiler ve Jandarma ekipleri, Acil Konumlama Sistemi sayesinde dağcıların bulunduğu yerin koordinatlarını tespit etti.

Koordinatlar doğrultusunda Manisa İl Acil Afet Durum Müdürlüğüne bağlı 6 kişilik arama kurtarma ekibi, bölgeyi iyi bilen kişiler ve Jandarma ekibi eşliğinde arama çalışması başlattı.

Bölgede yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin 20 metrenin altına düşmesi nedeniyle çalışmalar güçlükle sürdürüldü.

 


 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?