Kepenkler Hatip Dicle için kapalı

YSK'nın Hatip Dicle kararından sonra ortaya çıkan gerginlik Doğu ve Güneydoğu'da da kendini hissettirmeye başladı. Cizre, Nuzaybin, Yüksekova, Silopi bugün kepenkler açtırılmadı

Kepenkler Hatip Dicle için kapalı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) BDP'nin desteklediği Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Hatip Dicle'nin milletvekilliğini düşürmesini protesto etmek amacıyla bazı illerde kepenkler kapalı!

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'nde bu sabah kepenkler açılmadı. Tüm işyerlerinin kapalı olduğu ilçede polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

YSK'nın Hatip Dicle ile ilgili aldığı kararı protesto etmek amacıyla Yüksekova İlçesi'nde, bir nöbetçi eczane ile fırın dışında bugün hiçbir işyeri açılmadı. Sokakların tamamen boş olduğu ilçede, çıkabilecek olaylara karşı polis de güvenlik önlemi aldı.

CİZRE, SİLOPİ VE NUSAYBİN'DE KEPENKLER DİCLE İÇİN KAPANDI

Cizre'de sabah erken saatlerinden itibaren esnaf kepenk açmazken, KCK/TM davasından tutuklu Şırnak Milletvekili Selma Irmak'ın tahliye edilmemesi, gerginliğin artmasına neden oldu. Cizre'de meydana gelebilecek olaylara müdahale için çevre il ve ilçelerden çok sayıda çevik kuvvet ekibi, Cizre'ye takviye kuvvet ekibi olarak geldi. Silopi'de de esnaflar kepenklerini kapattı.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde de de fırın ve eczaneler dışındaki esnaf, sabah saatlerinden itibaren kepenklerini açmadı. Bazı işyerleri dükkanlarının önünde oturarak, gelişmeleri yakından takip etti. Polis, ilçede sürekli devriye yaparak, olası olaylara müdahale için önemli noktalarda konuşlandırıldı.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2011, 13:02
banner53
YORUM EKLE

banner39