banner39

Kırkpınar sevdalıları sabahladı-FOTO

Erdine'de devam eden tarihi Kırkpınar güreşlerini izlemek için çevre illerden gelen güreşseverler bu geceyi dışarıda geçirdiler...

Yurt Haberleri 09.07.2011, 13:23 09.07.2011, 14:07
Kırkpınar sevdalıları sabahladı-FOTO

Bu yıl 650. kez düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini seyretmek isteyen vatandaşlar yurdun dört bir yanından Edirne'ye akın etti. Otellerde yer bulamayan vatandaşlar ise geceyi parklarda, Selimiye Camii'nin avlusu ve Osmanlı mezar taşlarının sergilendiği alanda geçirdi.

 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri nedeniyle büyük bir hareketlilik ve yoğunluğun yaşandığı Edirne'de, otellerde yer bulamayan vatandaşlar sokaklarda yatıyor. Otellerde yer bulamayanlar ve otellerin pahalı olduğunu düşünen vatandaşlar, uyuyabilmek için özellikle Selimiye Camii avlusunu tercih ediyor. Bazı vatandaşlar yere serdikleri battaniyenin üzerinde, bazıları ise kurdukları çadırlarda geceyi geçirdi.

Otellerin pahalı olmasından şikayet eden güreş severler, "Her yıl olduğu gibi bu sene de otellerde yer yok, olsa da zaten pahalı. Yıllardır güreşleri izlemek üzere Edirne'ye geliyoruz ve dışarıda yatıyoruz. Bizi buraya güreş sevgisi getiriyor. Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalıyorduk. Bu sene orada da yer bulamadık. Hava serin birde sinekler olmasa daha da rahat edeceğiz. Bilet fiyatları bu yıl çok pahalı, geçen yıl 80 lira olan biletler bu sene 150 TL olmuş" dediler.

 

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?