banner39

Kırkpınar'ın favori isimleri 2. turda

Kırkpınar'da yarın yapılması beklenen başpehlivanlık güreşinin iki favori adayı bugün tüm rakiplerini elediler. Her iki isim de ikinci tura kaldı

Yurt Haberleri 09.07.2011, 16:16 09.07.2011, 16:16
Kırkpınar'ın favori isimleri 2. turda

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık müsabakalarında Mehmet Yeşil Yeşil ve Recep Kara rakiplerini yenerek ikinci tura yükseldi. Güreşlerin 2. gününde başpehlivanlık müsabakalarında güreşen 55 pehlivandan 28'i bir üst tura çıktı.

Sarayiçi'nde 55 güreşçinin mücadele ettiği baş güreşlerinde pehlivanlar tek tek anons edilerek, kura çekmek üzere Er Meydanı'na davet edildi. Daha sonra kura çekilerek eşleştirilen 55 pehlivan güreşe başladı.

Başpehlivan 1. tur güreşlerinde Ahmet Yavuz, Ahmet Selbest, Recep Kara, Hüseyin Şahinal, Hüseyin İyican, Ekrem Yavuz, Ali Göngör Ekin, Osman Aynur, Ahmet Kavakçı, İbrahim Çoraman, Şaban Yılmaz, Mustafa Kemal Karaboğa, Mahmut Kavakçı, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı, Murat Gençtürk, Şükrü Kazan, Kadir Ergin, Salih Dorum, Ali Rıza Kaya, Ali Gürbüz, Savaş Yıldırım, Sermest Bulut, Gökhan Arıcı, Murat Hikmet, Osman Özgün, Bayram Ertan ile Hasan Tuna ikinci tura yükseldi.

Bu arada geçen yılın başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, Kenan Şimşek'i yenerek tur atladı. Yeşil Yeşil, bu yıl da başpehlivanlığı kazanırsa altın kemerin sahibi olacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?