Kız Kulesi'ne haciz geldi

Kız Kulesi'nin 1995 yılından bu yana işleten Hamoğlu ailesinde çıkan anlaşmazlık sonucu başka bir işadamı tarihi yapıdaki restorana haciz işlemi başlattı

Kız Kulesi'ne haciz geldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tarihi Kız Kulesi'ndeki restoranın işletmecisi Ahmet Hamoğlu'nun iş adamı Mustafa Şeker'e olan 50 milyon liralık borcu nedeniyle, alacaklı tarafın avukatları ve haciz memurları Kız Kulesi'ndeki restoranın günlük hasılatına el koydu.

İşadamları Aydın Hamoğlu ile kardeşi Ahmet Hamoğlu arasında anlaşmazlık çıkınca kardeşlerden biri hakkında bir işadamına devretti.  Kardeşten alacak hakkını devir alan işadamı Mustafa Şeker ise haciz işlemleri başlattı.

Davacı avukatları, bu zamana kadar Hamoğlu Holding'e ait birçok iş yerine gitti ancak resmi olark haciz işlemi başlatamadı. Gittikleri yerlerde haciz işlemi yapamayan avukatlar, Hamoğlu'nu mal kaçırmakla suçlayarak yeni kurulan şirketlere yapılan devirlerin iptali için İstanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne Tasarruf İptal davası açtı.

Davacı avukatları son olarak Hamoğlu'nun 1995'ten bu yana işlettiği ve 49 yıllık işletmesini elinde bulundurduğu Kız Kulesi'nde haciz işlemi yapmak için İstanbul İcra Müdürlüğü'nden karar çıkardı. 3 avukat ve 4 icra memuru, dün akşam saatlerinde tarihi mekana gelerek icra kararını görevlilere gösterip, bin 200 liralık hasılata el koydu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 14:50
banner53
YORUM EKLE

banner39