banner15

Kız öğrenci yurduna dronlu taciz | VIDEO

Cevizlibağ'daki kız öğrenci yurdunun bahçesine kimliği belirsiz kişiler tarafından gönderilen drone öğrencileri taciz etti. Öğrencilerin, giriş kapılarında maruz kaldıkları tacizler de artınca bakanlık devreye girdi

Kız öğrenci yurduna dronlu taciz | VIDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Zeytinburnu'ndaki Atatürk Kız Öğrenci Yurdu'ndaki öğrenciler yurda giden yolda tacize uğruyorlar. Ayrıca öğrenciler üzerinde kameralar olan, uzaktan kontrol edilebilen drone ile tacize ediliyor.

Yurdun giriş-çıkış kapısı bir ara sokakta bulunuyor. Öğrenciler ıssız dedikleri sokakta hava karardıktan sonra tacize uğradıklarını belirterek şikayetçi oldu.

Öte yandan yolda tacize uğrayan öğrencilere havadan da tacizde bulunuldu.  3 bin 500'den fazla öğrencinin kaldığı yurtta bir öğrencinin odasının camının önünde drone görüldü.

Karşı blokta kalan başka öğrenciler tarafından kaydedilen görüntülerde, kameralı drone öğrencilerin odalarının önünde tacizde bulunuyor. Dronun kim ya da kimler tarafından yönlendirildiği belli değil.

ÖNLEMLER ALINDI

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Zeytinburnu'ndaki Atatürk Kız Öğrenci Yurdu'ndaki öğrencilerin uğradığı 'taciz' artması üzerine devreye girdi. Yurda ikinci bir kapı açılması kararı alındı. Ayrıca yurt etrafındaki polis devriyesinin iki katına çıkarılması kararlaştırıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 18:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35