banner39

Kızgın arılar, 6 kişiyi hastanelik etti

Sakarya'da bir eve giren kızgın arılar altı kişiyi hastanelik etti. Yaralılar hastaneye kaldırıldı

Yurt Haberleri 01.08.2011, 11:43 01.08.2011, 11:43
Kızgın arılar, 6 kişiyi hastanelik etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sakarya'nın Geyve ilçesinde yüzlerce arının saldırısına uğrayan 6 kişi, ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kızılkaya Köyü'nde yaşayan Enver Çakmak (72), evinin bahçesinde bulunan kovandaki arılara şerbet verdiği sırada arıların saldırısına uğradı. Kovandan çıkan yüzlerce arının saldırdığı Çakmak, kurtulmak için kendini eve attı. Bu sırada arılarda eve girdi. Arıların saldırısına uğrayan ev halkı süpürgelerle kendilerini korumaya çalıştı. Aynı aileden Enver, Melisa (15), Sülbiye ve Kürşat Çakmak (9) ile Rafet Canbaz (45) ve Fatma Şahin, eve giren arıların saldırısı sonucu yaralandı.

Onlarca arının soktuğu 6 kişi için köye sağlık ekibi çağrıldı. Eve gelen 112 ekibi, yaralıları ilk müdahalelerini yaptıktan sonra Geyve Devlet Hastanesine kaldırdı. Sağlık görevlileri yaralıların vücutlarındaki iğneleri çıkarmak için uzun süre uğraştı. Yaralılardan Enver Çakmak ve Fatma Şahin, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Hastanede tedavi olan Rafet Canbaz, arıların ilk olarak kayınpederine saldırdığını belirterek, "Arılar kayınpederime saldırdı. Onu kurtaralım derken bize de saldırdılar. Bir iki tane değil binlerce arı. Süpürgeyi aldım vurabildiğim kadar vurdum." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?