Kızılay-Çayyolu hattı açıldı, bir hafta ücretsiz

Ankara'da Kızılay-Çayyolu metro hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle açıldı. Hattın bir hafta boyunca ücretsiz olması kararlaştırıldı

Kızılay-Çayyolu hattı açıldı, bir hafta ücretsiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Geçen ay açılışı gerçekleştirilen Batıkent-Sincan metro hattının ardından, Ankara'da trafiği rahatlatması beklenen Kızılay-Çayyolu metro hattı da bugün törenle hizmete alındı. Başbakan Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada hattın bir hafta ücretsiz olacağını söyledi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan ve 2011'de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devredilen Kızılay-Çayyolumetro hattıyla Ankara trafiğinin hafifletilmesi hedefleniyor.

Toplam uzunluğu 16,5 kilometre olan ve 11 istasyon bulunan söz konusu hat ile Kızılay-Çayyolu arasındaki seyahatin 25 dakika sürmesi planlanıyor.

İlk durağı Batıkent hattının da yolcu indirme-bindirme durağı olan Kızılay Metro İstasyonu olacak hattın güzergahında, "Kızılay, Necatibey, Milli Kütüphane, Söğütözü, MTA, ODTÜ, Bilkent, Tarım Bakanlığı-Danıştay, Beytepe, Ümitköy, Çayyolu ve Koru" istasyonları bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 12:17
banner53
YORUM EKLE

banner39