Kızları kaybolan aile TBMM önünde kendisini yakmak istedi

36 ay önce evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki kızın aile fertleri TBMM önünde kendilerini yakmaya teşebbüs etti

Kızları kaybolan aile TBMM önünde kendisini yakmak istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da 36 ay önce evinden çıktıktan sonra bir daha sonra kendisinden haber alınamayan 14 yaşındaki kızları Melike Toyguncu’nun bulunması için anne, baba ve ağabeyi, TBMM giriş kapısı önünde üzerlerine benzin döküp kendilerini yakmak istedi. Meclis polisi, çakmağı ateşlemeden hemen baba Mahmut Toyguncu'ya müdahale etti.

Öğle saatlerinde kızları Melike Toyguncu’nun 36 aydır kayıp olduğu Fatma Kırıcı, baba Mahmut Toyguncu ve oğulları TBMM Dikmen Kapısı önüne geldi. Anne Fatma Kırıcı kızlarının kayıp olduğunu haykırıp, kızının resminin bulunduğu dövizi açtı. Bu sırada eski eşi Mahmut Toyguncu ise yanında getirdiği benzinin kafasından aşağı döktü. Meclis polisi hemen ailenin bulunduğu yere koştu ve aileye müdahale etti. Baba Toyguncu kendini ateşe vermeden engellendi. Aile üyeleri, gözaltına alındı. Polise direnen baba, güçlükle Meclis güvenlik noktasına götürüldü.

Aniden gelişen olay nedeniyle anne Fatma Kırıcı’ya polis müdahale etti. Gözaltına alınan kadın, “Melike’yi istiyorum. Başbakan’a sesleniyorum, kızımı bulsun. Ben anayım.” dedi. Görevli polisler de, ‘Tamam annecim’ diyerek, polis noktasına götürdü. Bu sırada bazı vatandaşlar kadının bu şekilde gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Melike’nin ağabeyi ise uzun süredir mahkemeye gidip geldiklerini, kardeşini kaçıranlara bir şey yapılmadığını öne sürdü. Devlet büyüklerine yalvardıklarını, kimsenin olaya el atmadığını belirten ağabey, kardeşinin bulunmasını istedi.

ABLASINA FORM ALMAK İÇİN EVDEN ÇIKMIŞ

36 ay önce Ankara’nın Sincan ilçesi Ahi Evran Mahallesi'ndeki evinden, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek ablasına form almak için çıkan Melike Koyuncu’dan bir daha haber alınamadı. Ailenin yaptıkları tüm girişimlerinin sonuçsuz kaldığı ve kızlarına bir türlü ulaşamadığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 14:37
banner53
YORUM EKLE

banner39