banner39

Konya'nın diğer illerle bağlantısı kesildi

Konya'nın Karaman hariç diğer illerle bağlantısı şiddetli tipi ve yollarda yer yer oluşan kar yığınları nedeniyle ulaşıma kapandı

Yurt Haberleri 19.02.2015, 22:42 20.02.2015, 07:25
Konya'nın diğer illerle bağlantısı kesildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kar yağışı yurt genelinde etkisini sürdürmeye devam ediyor.  Kar yağışı ve tipi nedeniyle Konya'yı Ankara, Adana, Isparta, Antalya, Aksaray ve Ereğli'ye bağlayan karayollarındaulaşım durdu. Yoluna devam edemeyen araçlar, yetkililerce dinlenme tesislerine yönlendiriliyor.

Öte yandan Konya-Karaman karayolunda ulaşım kontrollü şekilde sağlanıyor. İç Anadolu Bölgesini Akdeniz'e bağlayan Sertavul geçidinde ise ulaşım güçlükle sağlanıyor. Ekipler araçların, zincirsiz geçişine izin vermiyor.

22 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Konya'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 22 ilçede okullar tatil edildi.

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle, 22 ilçe ve bazı ilçelerdeki birleştirilmiş sınıflar, taşımalı eğitim yapan okullar, ilk ve orta okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Öte yandan tatil kararı alınan ilçelerde kamu görevlisi engelliler, hamileler ve malül gazilerin de bir gün idari izinli sayılacakları bildirildi.

Açıklamada ilk ve orta dereceli okulları tatil edilen ilçeler şöyle:

"Cihanbeyli, Yalıhüyük, Hüyük, Çeltik, Sarayönü, Akören, Ahırlı, Çumra, Güneysınır, Halkapınar, Bozkır, Hadim, Taşkent, Ereğli, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu, Ilgın, Derebucak."

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?