banner15

'Kör kurşun'un sahibi: Çok sinirliydim

Mecidiyeköy'de yaklaşık bir ay önce halk otobüsündeki yolcunun başına isabet eden "kör kurşun"un sahibi, "Babamdan para istedim göndermedi. Sinirliydim. Bir el ateş ettim" şeklinde ifade verdi

'Kör kurşun'un sahibi: Çok sinirliydim

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da 24 gün önce Mecidiyeköy'de seyir halinde olan otobüsteki yolculardan birinin başına isabet eden "kör kurşun"un sahibinin ifadesi ortaya çıktı. "Kör kurşun"un sahibi er E.T., savcılık ifadesinde "moralim bozuktu o yüzden ateş ettim" dedi.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Mecidiyeköy semtinde 14 Ocak günü öğle saatlerinde Metris Cezaevinin bitişiğindeki kışladan çıkan kurşun Mecidiyeköy-Cebeci seferini yapan özel halk otobüsündeki Şükrü Akpınar'ın başından yaralanmasına neden olmuştu. Akpınar günlerce hastanede tedavi görürken, kurşunun nereden geldiği de ortaya çıktı.

Soruşturmayı yürüten askeri savcılık kurşunun nöbet tutan E.T.'nin silahından çıktığını belirledi. E.T. 16 Ocak'ta tutuklandı. 4 şubat günü Askeri Savcılığı'nın kararı ile serbest kaldı.

Hürriyet'in haberine göre E.T, olayla ilgili olarak savcılığa verdiği ifadesinde şunları söyledi:
"Babamdan para istedim. Parası olmadığı için gönderemeyeceğini söyledi. Bir saat sonra da bulaşık yıkadığım esnada bana nöbet yazdılar. Bu iki durum üst üste gelince sinirim iyice bozuldu. Nöbet yerindeyken bir el ateş ettim."

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2013, 16:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35